Обласний конкурс з технічного креслення та основ графічної грамоти

         IMG_9691

         Здатність дитини до графічної діяльності є одним із показників її розумового розвитку. А за тим, наскільки учень готовий до розв’язування просторової задачі графічними методами, можна визначити ступінь його загальної освіченості.

         Найчастіше це стосується вміння стисло і лаконічно передати свою думку у вигляді графічного зображення (наприклад, при розв’язуванні задач) або принцип дії технічного об’єкта.

         Щоб ці уміння були не поодинокими, а системними, щоб виховувати графічну грамотність, точність, акуратність  запроваджується конкурси з основ графічної грамоти та технічного креслення.

       IMG_9682

       Відповідно до плану роботи департаменту освіти і  науки на 2015 рік 26 березня ц.р. на базі Івано-Франківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №28 Івано-Франківської міської ради проведено обласний конкурс з технічного креслення та основ графічної грамоти. Координацію проведення якого здійснював Івано-Франківський обласний державний центр науково-технічної творчості учнівської молоді (директор Василь Дранчук).

IMG_9694

IMG_9698

IMG_9701

 

IMG_9704

            Конкурс проводився з метою:

- стимулювання інтересу учнів до креслення як головного носія конструкторсько-технологічної інформації;

- формування в учнів свідомого використання графічної документації в процесі творчої трудової діяльності та сприяння їхньому політехнічному розвитку;

- виявлення й надання підтримки творчій молоді, обдарованої в галузі техніки, креслення та конструювання;

- зміцнення зв’язків вищих навчальних закладів зі школами області з метою забезпечення наступності навчання;

- виявлення, поширення та впровадження в навчально-виховний процес сучасних методів викладання креслення.

IMG_9708

 

         В конкурсі взяли участь 23 учні загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів області з Долинського, Калуського, Косівського, Надвірнянського, Рожнятівського, Снятинського, Тисменицького районів та міст Івано-Франківська та Калуша.

IMG_9731

         При виконанні запропонованих завдань учасники складали теоретичний залік з креслення у формі тестів, виконували практичні завдання з інтегрованого курсу креслення, розв’язували творчі завдання логічного характеру на рівні шкільних знань з використанням міжпредметних зв’язків креслення з трудовим навчанням, математикою, географією, де потрібно було продемонструвати уяву, кмітливість та винахідливість, зокрема учні 10-11 класів виконували робоче креслення деталі за заданим складальним кресленням та проектували садовий будиночок,а учні 9 класів виконували робоче креслення деталі за заданим складальним кресленням та розробляли просторову композицію за головним виглядом.

IMG_9722

   Оцінювала роботи дітей команда журі —  викладачі Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника,  вчителі-методисти.

 

IMG_9735

Переможцями конкурсу стали:

- Гошій Ірина, учениця 9 класу Новокривотульської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Тисменицької районної ради;

- Понайда Андрій, учень 11 класу Долинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, вихованець гуртка архітектурного моделювання Долдинської станції юних техніків Долинської районної ради.