Обласні конкурс та виставка-конкурс народних ремесел «Знай і люби свій рідний край!»

IMG_9932

Департаментом освіти і науки облдержадміністрації   27-28 березня 2015 року проведено обласні конкурс та виставку-конкурс народних ремесел «Знай і люби свій рідний край!» на базі Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Координацію з організаційно-методичного забезпечення здійснював Івано-Франківський обласний державний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.

IMG_9876

IMG_9915

IMG_9877

Конкурс проводився з метою виявлення досягнень учнівської молоді області з виготовлення виробів народних ремесел та декоративно-ужиткового мистецтва, популяризації різьби по дереву, ткацтва, кераміки та розпису тканин як складових національної культури, традицій місцевих осередків народних промислів, підвищення ефективності та якості роботи щодо розвитку народних промислів і ремесел в закладах освіти, створення оптимальних умов для позакласної пошукової, дослідницької, конструкторської та продуктивної праці учнівської молоді, вихованню підростаючого покоління в дусі національних традицій.

IMG_9775

IMG_9857

IMG_9864

         В конкурсі взяли участь 120 вихованців позашкільних навчальних закладів, учнів загальноосвітніх шкіл Богородчанського, Верховинського, Галицького, Долинського, Калуського, Коломийського, Косівського, Надвірнянського, Снятинського, Тисменицького, Тлумацького районів, міста Калуша та обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

IMG_9879

IMG_9883

IMG_9885

Учасники конкурсу виступали в номінаціях: різьблення по дереву  –  65учасників, кераміка – 14,  ткацтво (гобелен) – 17, батик – 24.

      Під час роботи в творчих майстернях виконувалися такі завдання:

-           різьблення по дереву – учасники наносили на скриньки та тарілки ескізи орнаментів та виконували різьбу;

-             гобелен, батик, кераміка – виконували творчі роботи.

 

На виставку народних ремесел «Знай і люби свій рідний край!»  було представлено понад 600 експонатів в  розділах (різьба по дереву, гончарство та художня кераміка,  плетіння та ткацтво,  батик, декоративний розпис,  макраме, вироби з природного матеріалу). Кращі роботи будуть представлені на Всеукраїнську виставку-конкурс декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край!».

Призерів відзначили грамотами організаторів заходу.

Переможцями стали:

Номінація «Різьба»

- Библюк Назар, учень 10 класу Косівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 Косівської районної ради, вихованець гуртка різьблення по дереву Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді;

- Корпанюк Руслан, учень 10 класу Косівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 Косівської районної ради, вихованець гуртка різьблення по дереву Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді;

- Библюк Богдан, учень 11 класу Косівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2 Косівської районної ради, гуртківець Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді;

- Винник Володимир, учень 11 класу Галицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1, вихованець гуртка різьблення по дереву Малої академії народних ремесел м.Галич Галицької районної ради;

- Симовін Тарас, учень 8 класу Рожнівського навчально-виховного комплексу «Гуцульщина» ім. Ф.Погребенника НаУКМА Косівської районної ради;

- Стефурак Юрій, учень 8 класу Городянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Косівської районної ради;

- Курас Степан, учень 9 класу Більшівцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., вихованець гуртка різьблення по дереву Малої академії народних ремесел м.Галич Галицької районної ради;

- Середюк Богдан, вихованець гуртка різьблення по дереву Богородчанського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Богородчанської районної ради;

-  Мазур Катерина, учениця 9 класу Калуської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1, вихованка гуртка «Мистецтво декорування» Калуського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Калуської міської ради;

Номінація «Кераміка»

- Сахро Юлія, учениця 10 класу Рожнівського навчально-виховного комплексу «Гуцульщина» ім. Ф.Погребенника НаУКМА Косівської районної ради;

- Сушко Петро, учень 9 класу Галицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №2, вихованець гуртка гончарства Малої академії народних ремесел м.Галич Галицької районної ради;

- Янківський Олександр, учень 6 класу Галицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.  №2, вихованець гуртка гончарства Малої академії народних ремесел м.Галич Галицької районної ради;

Номінація «Батик»

- Бойляк Діана, вихованка гуртка художнього ткацтва Тисменицького будинку дитячої та юнацької творчості Тисменицької районної ради;

- Русаль Діана, вихованка гуртка «Юний художник» Войнилівського будинку дитячої та юнацької творчості Калуської районної ради;

-  Сіренко Ірина, учениця 7 класу Калуської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ст. №1, вихованка гуртка «Мистецтво декорування» Калуського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Калуської міської ради;

- Шпак Анастасія, учень 8 класу Надіївської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ст., гуртківець Долинської станції юних техніків Долинської районної ради;

- Кибал Марта, учениця 4 класу Оболонської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., вихованка гуртка Долинської станції юних техніків Долинської районної ради;

Номінація «Ткацтво»

- Варш Володимир, учень 10 класу Тростянецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст., вихованець гуртка художньої різьби по дереву Долинського будинку дитячої та юнацької творчості Долинської районної ради;

- Штень Марія, учениця 8 класу Тростянецької загальноосвітньої школи  І-ІІІ ст., вихованка гуртка художньої різьби по дереву Долинського будинку дитячої та юнацької творчості Долинської районної ради;

- Данів Валерій, вихованець гуртка «Сувенір» Войнилівського будинку дитячої та юнацької творчості Калуської районної ради.