Обласні змагання з авіа-, ракетомодельного спорту

Изображение 1883

3 червня 2015 року проведені обласні змагання з авіа-, ракетомодельного спорту в с.Радча Тисменицького району, в яких взяли  участь 32 вихованці позашкільних навчальних закладів з Долинського, Надвірнянського районів, міст Коломиї, Івано-Франківська та ОДЦНТТУМ.

 Організатором змагання виступив департамент освіти і науки облдержадміністрації. Координацію з організаційно-методичного забезпечення здійснював Івано-Франківський обласний державний центр науково-технічної творчості учнівської молоді (директор В. Дранчук).

Відкриття змагань провели: відповідальний секретар Івано-Франківської регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладів при департаменті освіти і науки облдержадміністрації Орест Кіндрат та директор ОДЦНТТУМ Василь Дранчук.

Изображение 1913

Змагання  проводилися з метою відродження та популяризації одного із найбільш цікавих  видів модельного спорту.

  Такий вид  дитячої науково-технічної творчості передбачає побудову, виготовлення та запуск моделей ракет, надає широкі можливості для розвитку пізнавальних і творчих здібностей учнів, їх участь у змаганнях, конкурсах.

Учасниками обласних  змагань було запущено понад 56 моделей ракет у 4 класах: 2 навчальних (Планета, Салют) та 2  спортивних (S3A, S6A) на тривалість польоту зі стрічкою та парашутом, представлено понад 20 моделей планерів та літаків в 3класах моделей: схематичні моделі  планерів, літаки з гумовим мотором та планери F-1-H. 

Изображение 1931

 Переможцями стали:

1. Косинський Володимир, вихованець гуртка авіа-, ракетомоделювання Івано-Франківського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді у класі авіамоделей – малий планер F-1-H;

  1. Витвицький Володимир, вихованець гуртка авіа-, ракетомоделювання Івано-Франківського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді  у класі авіамоделей — гумомоторна модель F-1-В;

3. Дарабанчук Юрій, вихованець гуртка авіа-, ракетомоделювання Надвірнянської станції юних техніків у класі авіамоделей — схематична модель планера;

4. Маланчук Ігор, вихованець гуртка авіа-, ракетомоделювання Івано-Франківського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді у класі моделей ракет -  навчальна S-3-А;

5.Сухарник Назар, вихованець гуртка а авіа-, ракетомоделювання Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді у класі моделей ракет — спортивна S-6-А;

6. Худа Вікторія, вихованка гуртка авіа-, ракетомоделювання Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді у класі моделей ракет — навчальнаS-6-А;

  1. Худа Вікторія, вихованка гуртка авіа-, ракетомоделювання Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді у класі моделей ракет — спортивна S-3-А.

Призерів підготували – керівники гуртків: Львович В.Ф., Рапалюк Б.В., Соколовський М.В., Гаврилюк І.М.

Изображение 1933

Серед учасників обласних змагань були неодноразові переможці Всеукраїнських змагань  учнівської молоді з ракетомодельного спорту та юних ракетомоделістів, Відкритих змаганнь з авіамодельного спорту, Всеукраїнських змагань з ракетомоделювання на кубок імені М.І.Кибальчича, Міжнародних змагань з ракетомодельного спорту на Кубок імені Янгеля.

        Цього року змагання відвідали учні Радчанської загальноосвітньої школи   I-III ступенів Тисменицької районної ради.