Обласна виставка-конкурс техніко-технологічних розробок учнівської молоді

Изображение 1434

7 травня ц.р. на базі Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді проведено обласну виставку-конкурс  техніко-технологічних розробок учнівської молоді.

Изображение 1484

Організатором конкурсу виступив департамент освіти і науки облдержадміністрації. Координацію з організаційно-методичного забезпечення здійснював Івано-Франківський обласний державний центр науково-технічної творчості учнівської молоді (директор В.Дранчук).

Изображение 1517

У відкритті конкурсу взяли участь: голова обласної організації товариства винахідників і раціоналізаторів України, заслужений раціоналізатор України Богдан Середюк, методист обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Володимир Гащак,головний спеціаліст відділу освіти Калуської райдержадміністрації Петро Головчак,  заслужений раціоналізатор України Мирослав Когуч, доценти ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Омельян Поплавський та Микола Козленко, директор Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Василь Дранчук,  головний спеціаліст відділу позашкільної освіти та роботи з інтернатними закладами управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації Світлана Головчук.

Изображение 1509

Виставка проводилась з метою залучення учнівської молоді до різноманітних напрямків науково-технічної творчості, пошуково-конструкторської і дослідницької діяльності, а також підведення підсумків роботи гуртків і творчих об’єднань учнів.

У виставці взяли участь 75 учнів та вихованців загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів області з Галицького, Коломийського, Косівського, Надвірнянського, Рогатинського, Рожнятівського, Снятинського, Тисменицького, Тлумацького районів, міст Івано-Франківська, Калуша, Коломиї та Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

       Всього на виставці було представлено 65 експонатів.

Изображение 1470

         У виставці-конкурсі брали участь творчі розробки  учнівської молоді по виконанню завдань підприємств, господарств, навчальних закладів, пов’язаних із вирішенням конкретних проблем в галузі науки, техніки та виробництва  в розділах:

  1. Електронні прилади і електротехніка.
  2. Промислова, сільськогосподарська, побутова і медична техніка.
  3. Транспортні засоби, техніка майбутнього, космічна техніка.
  4. Навчальні посібники, технічна екологія.
  5. Моделі  історичної серії, ігри та іграшки з елементами техніки.
  6. Науково-дослідницькі роботи в галузі техніки, технологічних розробок, інформатики, досліджень космосу.
  7. Охорона навколишнього середовища та енергозбереження.
  8. Матеріалознавство, новітні матеріали, технології та обладнання у промисловості та сільському господарстві.

 Деякі розробки юних техніків, такі як: пульверизатор багаторазового використання, простий багатофункціональний антитерористичний прилад з необмеженим радіусом дії, модель пристрою для пресування відходів паперу, верстат для обробки лозових стрічок, електронний регулятор напруги, лабораторний блок живлення та пристрій резервного живлення здатні вирішити актуальні проблеми сьогодення, використовуватися в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, в промисловості та сільському господарстві.

Изображение 1419

Переможці будуть нагороджені дипломами Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Івано-Франківської обласної організації товариства винахідників і раціоналізаторів України.

           Кращі роботи від Прикарпатського краю автори представлятимуть на Всеукраїнській виставці-конкурсі технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість тобі – Україно!».

Під час виставки-конкурсу діти обмінялися своїми ідеями та познайомилися із провідними науковцями та раціоналізаторами області. Кожен з них мріє не тільки отримати патент на свою розробку, але й побачити його впровадження та подальше використання у виробництві.