Обласний гуманітарний конкурс «Космічні фантазії»

Изображение 046

10-11 березня 2015 року було проведено підсумки обласного гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії». Координацію проведення якого здійснював Івано-Франківський обласний державний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.

 Изображение 052

Изображение 074

На конкурс було представлено 454 роботи у номінаціях: «Образотворче мистецтво» (250 малюнків), «Література та журналістика» (14 творів), «Декоративно-прикладне мистецтво» (182 робіт), «Космічна історія та філософія» (8 робіт) учнями загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних  закладів з усіх районів та міст області.

Сюжети робіт – найрізноманітніші: з космонавтами, з інопланетними істотами, з традиційними українськими символами, з фантастичними створіннями з інших світів та історіями про підкорення космосу.

Изображение 083

У номінації “образотворче мистецтво” діти зобразили своє уявлення про Всесвіт і його таємниці. Для одних космос – це безмежний,  загадковий простір, краса якого зачаровує й гіпнотизує. Відповідно, на картинах таких дітей зображено глибочінь з невідомими планетами і далекими зірками, божествену красу невідомості.

Деяким конкурсантам, переважно молодшого шкільного віку, властиве “мультяшне” бачення космосу. Їхні роботи – яскрава палітра з веселими, оптимістичними барвами, на яких посміхаються кумедні прибульці.

Изображение 086

Симпатичних марсіанчиків подали на конкурс і в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво».

Дослідження реальності фантастичних уявлень майбутнього, життя та праці геніальних вчених, міфічних та релігійних уявлень людей про Космос учасники конкурсу виклали у філософських та історичних творах творах.

Изображение 097

Понад 150 учасників конкурсу стали його призерами. Кращі роботи будуть відправлені на Всеукраїнський конкурс «Космічні фантазії», який організовує Українське молодіжне об`єднання «Сузір`я», що займається аерокосмічною освітою молоді України.