Обласний конкурс з образотворчого мистецтва

IMG_0718

Якщо слово виступає вихідним матеріалом для творення художнього образу  — в літературі, через звук формується художній образ — у музиці, то у образотворчому мистецтві – художні образи передаються об’ємно-пластичними формами.

IMG_0639

Образотворче мистецтво по-особливому впливає на кожного з нас. Воно може проникати в найпотаємніші куточки людської душі, хвилювати і роботи людину величною. Кожна нова ідея втілюється в такій формі, яка збуджує емоції, активізує уяву, викликає особливі переживання.

IMG_0612

Тому для підтримки художньо обдарованих дітей та юнацтва, творчої праці вчителів, викладачів, керівників студій образотворчого мистецтва, організації змістовного дозвілля, вдосконалення виховної роботи та розбудови системи позашкільної освіти проводяться такі заходи як конкурс з образотворчого мистецтва.

IMG_0724

В світлих, наділених особливою творчою силою, стінах Інституту мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» відбувся  ІІІ обласний конкурс з образотворчого мистецтва серед учнів 10, 11 класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

          Організаторами конкурсу виступили: департамент освіти і науки облдержадміністрації та кафедра  образотворчого мистецтва та реставрації імені Михайла Фіголя Інституту мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Координацію з організаційно-методичного забезпечення здійснював Івано-Франківський обласний державний центр науково-технічної творчості учнівської молоді (директор В.Дранчук).

IMG_0728

У відкритті конкурсу взяли участь: Богдан Бойчук, завідувач кафедри образотворчого мистецтва та реставрації імені Михайла Фіголя, кандидат мистецтвознавства, професор, Володимир Лукань, доцент кафедри образотворчого мистецтва та реставрації імені Михайла Фіголя, член національної спілки художників України, Василь Дранчук, директор Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Обласний конкурс проводився з метою:

- розвитку особистісно-ціннісного ставлення до мистецтва та навколишнього світу, здатності до сприйняття, розуміння і творення художніх образів, потреб в художньо-творчій самореалізації і духовному самовдосконаленні;

- сприяння творчому розвитку та зростанню професійної майстерності молоді;

- пропагування кращих зразків образотворчого мистецтва;

- залучення обдарованих учнів до навчання у вищих навчальних закладах мистецького спрямування.

IMG_0747

            В конкурсі взяли участь 58 учасників з загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області з Верховинського, Галицького, Долинського, Коломийського, Надвірнянського, Рожнятівського, Снятинського, Тисменицького, Тлумацького районів, міст Болехова, Івано-Франківська, Калуша та обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

           У рамках конкурсу:

            — учні 10 класів виконували рисунок натюрморту з двох гіпсових геометричних  тіл (куб та конус);

            - учні 11 класів виконували рисунок гіпсових масок з класичного зліпку (Юнони та Діани);

           — учні 10 та 11 класу виконували композицію (декоративне вирішення натюрморту з побутових предметів).

IMG_0751

Оцінювали роботи дітей журі, яке очолював завідувач кафедрою  образотворчого мистецтва та реставрації імені Михайла Фіголя  Інституту мистецтв, професор Богдан Бойчук, та викладачі кафедри — Володимир Лукань, Богдан Гладкий, Володимир Сандюк та Роман Яцишин. З учасниками конкурсу спілкувалася та давала поради Галина Філіпова заслужений журналіст України, колишня випускниця художньо-графічного факультету . 

Призери конкурсу нагороджені дипломами організаторів, каталогами робіт викладачів та студентів Інституту мистецтв та роботами студентів кафедри.

Конкурс став справжнім світом творчості та професіоналізму учнів 10, 11 класів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.