Обласний турнір юних програмістів з інформаційних технологій

IMG_9506

На виконання наказу департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 04.03.2015 р. №124 за координацією Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді 21 березня 2015 року проведено обласний турнір юних програмістів з інформаційних технологій на базі центру інформаційних технологій ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника», в якому взяли  участь 31 учень  з Богородчанського, Долинського, Рожнятівського, Тлумацького, Городенківського, Косівського, районів, міст Калуша, Івано-Франківська, Яремче та гуртківці Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

IMG_9512

Сьогодні ми живемо у час, коли найновіші технології проникають у всі сфери нашого життя: додому, в школи, офіси, і навіть у сферу розваг і відпочинку. Зараз практично неможливо уникнути використання цих технологій, ігнорувати їх, оскільки вони не тільки дають можливість більш повного інформаційного комфорту у всіх сферах життя і діяльності, а є необхідною умовою подальшого розвитку суспільства і, зокрема, реалізації людських можливостей і формування кар’єри молодих фахівців. Сучасне суспільство вимагає від фахівців різних сфер високого рівня знань і навичок у галузі комп’ютерних і інформаційних технологій, зокрема, ефективних засобів комунікації та обробки інформації. Це означає, що необхідним є формування у школярів певної інформаційно-комп’ютерної культури і відповідного світогляду, як того вимагає інформаційний простір сучасного суспільства.

        IMG_9517

IMG_9520

 

Турнір проводився з метою виявлення і підтримки обдарованої молоді, розвиток у юнаків і дівчат творчих здібностей та активності в галузі інформатики і програмування, освоєння і використання системного та прикладного програмного забезпечення, складання комп’ютерних програм; створення умов для рівного доступу до участі у масових інтелектуальних змаганнях учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів, що проживають і навчаються у сільській місцевості та населених пунктах, віддалених від навчальних та наукових центрів; впровадження нових форм та методів пошуку обдарованих учнів та створення умов для розвитку їх здібностей; подальше вдосконалення системи роботи з обдарованими учнями; підвищення інтересу учнів до поглибленого вивчення інформаційних технологій та інформатики в цілому, стимулювання розвитку відповідних інтелектуальних здібностей; активізація творчої діяльності вчителів. Саме такі турніри сприяють в організації розвивального практикуючого навчання, яке передбачає розвиток учня як особистості для самостійного набуття знань, їх практичного застосування у повсякденному житті, формування мотивації до навчання протягом всього життя.

IMG_9523

        IMG_9519

Учасники турніру виступали у номінаціях: «Офіс-менеджмент», «Веб-програмування»,  «Програмування».

         У номінації «Офіс-менеджмент» учні виконували запропоновані журі конкурсні завдання, та захищали свої домашні тематичні проекти – презентації: «Мій навчальний заклад», «Мої захоплення», ”Моє рідне місто”, ”Видатні історичні постаті” , та інші.

IMG_9528

У номінації «Веб-програмування» конкурсанти захищали домашнє завдання — проекти веб-сайтів свого навчального закладу, рідного міста, установ, підприємств, своїх захоплень. Виконання конкурсного завдання полягало у створенні веб-сайту на тему «Наш Кобзар», присвяченого 200-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка. Учасники розробляли свої веб-сторінки до цієї події згідно запропонованої структури.

У номінації «Програмування» учасники турніру створювати та програмувати  алгоритми визначених сценаріїв у відповідних середовищах програмування.

 IMG_9533

За результатами виконаного завдання у веб-технологіях журі визнало переможцями:

-       Лилак Степан, вихованець гуртка інформатики і обчислювальної техніки Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Івано-Франківської обласної ради;

-       Данилик Віталій, учень 9 класу Долинської спеціалізованої школи   І-ІІІ ступенів №6.

У номінації «Програмування» журі визнало переможцями:

-                   Паньків Олесь, учень 10 класу Долинського природничо-математичного ліцею, вихованець гуртка інформатики Долинської районної станції юних техніків Долинської районної ради;

-         Данкович Володимир, учень 9 класу Долинської гімназії №1, вихованець гуртка інформатики Долинської районної станції юних техніків Долинської районної ради.

         У номінації «Офіс-менеджмент» визнало переможцями:

-       Процюк Тетяна, вихованка гуртка основ інформаційних технологій Долинського районного будинку дитячої та юнацької творчості Долинської районної ради;

-       Керський Олексій, вихованець гуртка інформатики і обчислювальної техніки Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Івано-Франківської обласної ради.

IMG_9543

      Обласний турнір юних програмістів з інформаційних технологій став уже традиційним і досить популярним. Судячи з досвіду попередніх років його проведення, журі відзначило зростання рівня підготовки як в інтелектуальному так і в  інноваційному напрямі та суттєве збільшення кількості учасників.