Заняття школи майстерності з народних ремесел

 IMG_0375

22 квітня 2015 року Івано-Франківським обласним державним центром науково-технічної творчості учнівської молоді спільно з кафедрою декоративно-прикладного мистецтва і етнодизайну Інституту мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» проведено заняття школи майстерності з народних ремесел для учнів загальноосвітніх  шкіл, керівників гуртків та вихованців позашкільних навчальних закладів області.

У відкритті школи майстерності взяли участь: доктор політичних наук, професор, ректор ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Ігор Цепенда; професор, доктор філософії, заслужений діяч мистецтв України, завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва і етнодизайну Інституту мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» Богдан Тимків; доцент Інституту мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», заслужений художник України Василь Корпанюк; директор Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Василь Дранчук; директор кіноконцертного залу «Арена центр» Іван Лахоцький.

IMG_0352

Викладачами кафедри були проведені майстер-класи за напрямками: дизайн одягу та аксесуарів;  ювелірна справа; ковальство; художня обробка шкіри; батик; ткацтво (гобелен);  художня вишивка;  художня кераміка;  художня різьба по дереву.

IMG_0394

     Захід проводився з метою збагачення знань учнів про народні ремесла, розвитку інтересів до різних видів мистецької діяльності. Даний захід зацікавив не тільки учнів, а й керівників гуртків, які теж для себе почерпнули багато цікавого і корисного.

IMG_0389

      В майстер-класі брало участь 63 учасники з Верховинського, Галицького, Калуського, Коломийського, Надвірнянського, Рогатинського, Тисменицького районів, міст Івано-Франківська, Яремча та обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Учасники працювали в  майстернях, де займаються студенти інституту, спілкувалися з викладачами, попробували себе в різних напрямках декоративно-ужиткового мистецтва, а також ознайомилися з творчими доробками студентів та викладачів кафедри, переглянувши виставку в «Арені центрі». Кожен учасник поїхав додому з власноруч виготовленим одним, а то й більше виробами.

IMG_0383

    Під час заходу зверталася увага на автентичність у виробах, збереження та відродження етнодизайну, який чи не найбільше притаманний саме нашому регіону.

    За результатами роботи школи-майстерності стало зрозумілим, що такі зустрічі будуть традиційні, а співпраця кафедри декоративно-прикладного мистецтва і етнодизайну з школами та позашкільними навчальними закладами підвищить виконавську майстерність, творчий пошук втілення композицій в різних матеріалах.

IMG_0380